Czytanie na dziś: Dz 18,1-8; J 16,16-20
Jan Paweł II chciałby dziś od nas prawdy, którą odkrywa się w pogłębionych badaniach, nie w nierzetelnych przekazach medialnych – powiedział w TVP1 przewodniczący episkopatu. Pod tymi słowami abp. Stanisława Gądeckiego można się tylko podpisać.
Chociaż w Polsce dużo mówi się o znaczeniu rodziny i wartości macierzyństwa, nasz system ekonomiczno-społeczny okazuje się wyjątkowo nieprzyjazny dla matek.
Współcześnie oboje mogą się w pełni realizować: kobiety w zawodach i na stanowiskach tradycyjnie zarezerwowanych dla mężczyzn i jednocześnie w rodzinie; mężczyznom wolno już mieć i wyrażać emocje, spełniać się i w roli rodzica, i w zawodzie – z prof...
Świat płacze i potrzebuje miłosierdzia – tam, gdzie człowiek może pomóc człowiekowi, i tam, gdzie człowiek pozostaje bezradny. Najważniejsze, by wobec potrzebujących miłosierdzia nie być obojętnym.
Dopóki miłosierdzie jest pojęciem abstrakcyjnym, dopóty wydaje się terminem jasnym i niewymagającym definicji. Kiedy jednak próbujemy odnieść je do sytuacji konkretnej, lecz bolesnej, wówczas natrafiamy na trudności.
Takie przygotowanie do sakramentu spowiedzi i świąteczne jego przeżycie sprawia, że wiele razy widziałam dzieci wracające od swojej pierwszej spowiedzi w podskokach, z okrzykiem: „Jest super!”.
Najgorsze jest, gdy rodzice traktują pierwszą spowiedź jak egzamin, formę sprawdzianu „jak wypadnę przed księdzem?” – rozmowa z o. Piotrem Jordanem Śliwińskim OFMCap, spowiednikiem i kierownikiem duchowym
O legendach i odkryciach oraz o kulcie Matki Bożej, szczególnie zadziwiającym w Egipcie, z Grzegorzem Górnym, współautorem książki Maryja. Biografia. Najbardziej wpływowa kobieta w dziejach.
To nie jest tak proste, jak głoszą tytuły w polskich mediach: że „Obserwatorium ds. objawień nie będzie orzekać o ich prawdziwości”. Owszem, Obserwatorium nie będzie wydawać ostatecznych orzeczeń, bo to zawsze pozostaje w gestii biskupa. Ale powstało...
Żyjemy w czasie Kościoła. Trudno więc się dziwić, że Matka Boża, która przeniosła wiarę przez ciszę Wielkiej Soboty i jest symbolem wspólnoty wierzących, troszczy się o rozwój tej ostatniej. Co czasem oznacza wręcz Jej osobistą interwencję w dzieje.
-64%
-15%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki